Strona internetowa www.parafia-td.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. OK, akceptuję
  • kościół parafialny Kościół Parafialny w Tarnawie Dolnej
  • kościół parafialny Kościół Parafialny w Tarnawie Dolnej
  • grota przy kościele Grota
  • skała Jana Pawła II Skała Jana Pawła II
  • cmentarz parafialny Cmentarz

Remont dachu

Drodzy Parafianie!

Dach w naszym kościele parafialnym wymaga wymiany. Popękane dachówki i spróchniałe łaty powodują zagrożenie zniszczenia dachu podczas wichury. Z powodu pęknięć w różnych miejscach woda przedostaje się do kościoła i mokną ściany. Wystarczy przypomnieć historię z zeszłego roku, kiedy to z wieżyczki spadła bryła lodu i zrobiła wielką dziurę w dachu. Aby przeprowadzić dalsze konieczne prace w kościele: renowację malowideł, malowanie sufitu trzeba najpierw wymienić dach. Jest to inwestycja bardzo kosztowna, ale nie można jej ciągle odkładać na później.

Nasz kościół wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków, więc konieczne było pozwolenie z Wydziału Zabytków w Krakowie. W pozwoleniu został narzucony rodzaj pokrycia: dachówka marsylka matowa. Niestety ciężko jest uzyskać jakiekolwiek dofinansowanie. Musimy liczyć na siebie.

Nasi przodkowie wybudowali ten kościół, były prowadzone różne inwestycje przez wiele lat i teraz przyszedł czas na nasze pokolenie. To od nas zależy utrzymanie i piękno tego kościoła.

Został już znaleziony wykonawca remontu. Prace rozpoczniemy w sierpniu 2019. Dlatego proszę każdą Rodzinę związaną z naszą parafią o ofiary na ten cel. Wpłaty w kopertach /z podaniem imienia i nazwiska/ można składać u Księdza Proboszcza Zbigniewa Piwowara. Możliwe są również wpłaty na specjalne konto przeznaczone na ten cel.

 

Z głębi serca Bóg Zapłać

 

 

Rachunek Bankowy - Remont Dachu Kościoła
Przelew Krajowy:
75 8128 0005 0061 5448 2000 0030
Przelew Zagraniczny:
PL 75 8128 0005 0061 5448 2000 0030
Swift/Bic: POLUPLPR

 

2023  kościół Tarnawa Dolna - designed by Leszek Sitarz